Viac a viac obľúbenou metódou líčenia obočia je permanentný make-up. Mnoho žien chce ušetriť trochu času pri každodennom sa líčení pomocou permanentného make-upu. Hoci sme čoraz viac ochotní si upraviť tvar obočia permanentým make-upom, stále existuje veľa mýtov o tejto metóde. Čomu veriť? Ako v skutočnosti vyzerá permanentný make-up? Skúsení odborníci, odborníci v líčení a špecialisti na krásu vyvracajú mýty a potvrdzujú fakty o permanentnom make-upe.
Zaberá veľa času – MÝTUS
Napriek tomu čo si myslíte, permanentný make-up nezaberá až tak veľa času. Štandardná procedúra trvá od pol hodiny do hodiny. Záleží to od nedostatku obočia a zvolenej metódy, preto môže permanentný make-up trvať aj dlhšie, ale skúsené kozmetičky sa o to efektívne postarajú.
Permanentný make-up nie je pre každého – FAKT
Nedá sa poprieť, že každá permanentná procedúra, kde sa zaobchádza s priamym zásahom do štruktúry kože, by sa mala prekonzultovať ešte pred jej vykonaním. Existuje niekoľko kontraindikácii, ktoré hovoria o tom, kedy by ste nemali podstúpiť permanentného make-upu obočia (alebo inej časti tela), a to sú: tehotenstvo, lieky na steroidovom základe, cukrovka, psoriáza a rôzne infekcie.
Permanentný make-up obočia vyzerá umelo – MÝTUS
Často sa stretávame so ženami, ktoré prekročili mieru líčenia obočia, ale zvyčajne je to práva neskúseného odborníka v líčení, kozmetičky alebo ženy, ktorá si to chcela urobiť sama. Skúsená kozmetička dokáže vytvoriť make-up tak, že to vyzerá prirodzene, jemne a nepatrne, ale zároveň dodáva želaný efekt poriadneho tvaru obočia.
Permanentný make-up je bolestivý – MÝTUS
Možno to je pre vás prekvapením, ale v skutočnosti permanentný make-up nebolí, bez ohľadu na to, že sa samotná procedúra vykonáva v štruktúre kože. To všetko vďaka anestézii, použitej počas procedúry. Pri permanentnom make-upe obočia použije kozmetička len gél alebo masť zmierňujúcu bolesť (čo sa týka procedúry v chúlostivej časti pier, vstrekuje sa zubná anestézia.
Po procedúre je pleť veľmi podráždená – FAKT
V prvých hodinách po procedúre môže byť, ale nemusí byť, pokožka červená v okolí obočí a v niektorých častiach sa môže objaviť aj opuch. Procedúra permanentného make-upu obočia je veľmi invazívna, takže musíte rátať s určitými obmedzeniami, ako napríklad to, že by ste nemali pár týždňov po procedúre používať saunu alebo solárium.
Pridaj komentár